Loading

Säsongens kanske sista lånekoll är här. Coronaviruset gör att vi inte har särdeles mycket att skriva hem om denna gång. I vissa fall kommer avbrottet snudd på välkommet sett till hur säsongen höll på att utveckla sig, medan exempelvis Dean Henderson inte får spela EM i sommar.
Vaktade målet när Sheffield United tog sig vidare till kvartsfinal i FA-cupen efter 2-1 i förlängningen mot Reading. Höll sedan säsongens tionde nolla hemma mot Norwich den 7 mars. Något EM blir det inte i sommar för Hendersons del, något det rimligen borde ha blivit.
Bänkad. Kort och gott. Petningen efter storförlusten mot Celtic i februari höll i sig fram till avbrottet. Pereira hann upp i fem matcher på bänken.
Avstängd i sex matcher efter att ha bitit en motståndare i 1-1-mötet med Peterborough på skottdagen. O’Hara förnekade det hela men blev avstängd. Hann avtjäna två matcher av straffet innan säsongen blåstes av.
Släppte in fyra mål i ligacupen (den för lag i de lägre divisionerna) borta mot Atherton den 3 mars. Följde upp det med att släppa in två mål hemma Warrington den 7 mars (förlust 2-0). En tung vår var på väg att börja för Fojticek.
Spelade 90 minuter när Stocksbridge fick 1-1 hemma mot Cleethorpes Town den 14 mars.
Inte spelat sedan 23 februari.
Fick 79 minuter som vänsterback borta mot Crawley den 7 mars. Oldham föll med 3-0.
Fast i det land som drabbats hårdast av viruset i Europa. Har inte spelat sedan den 1 mars.
Hann inte göra debut för Salford före avbrottet. Lär knappast få göra det heller även som serierna skulle rulla igång igen.
Spelade 90 minuter och blev varnad i 4-1-förlusten mot Atherton. Utbytt efter 55 minuter i förlusten mot Warrington.
Spelade från start i 4-2-förlusten mot West Bromwich den 15 mars. Ligan avbröts därpå följande dag.
Spelade 90 minuter som central mittfältare borta mot Wimbledon den 7 mars (0-0). Gick över till att spela vänstermittfältare i bortamötet med Burton tre dagar senare. Fick 90 minuter även då (2-2).
Bortaförlusten mot Juventus den 8 mars kan ha varit Alexis Sánchez sista match i Inter. Att Serie A ska komma igång mer denna säsong känns totalt utopiskt. Om så blev fallet tog kan farväl med ett inhopp på 13 minuter. Inter föll med 2-0.
Inte spelat sedan 23 februari.
